Bez tytulu 1920×1350 px 500×300 px 1920×500 px 1920×700 px 1920 x 500 px 1920 x 300

Jak dobrać rozmiar pierścionka domowymi sposobami.

Zaznaczamy, że najlepszym rozwiązaniem, jest udać się do jubilera i zmierzyć swój rozmiar palca odpowiednim do tego narzędziem.

Każdy palec – inny rozmiar pierścionka

Choć na pierwszy rzut oka prawa i lewa dłoń wyglądają podobnie, w rzeczywistości ich palce prawdopodobnie różnią się o jeden rozmiar – zazwyczaj palce wiodącej dłoni są trochę grubsze niż tej, której używasz rzadziej. Nie warto zatem zakładać, że obwód pierścionka, który nosisz na jednej dłoni, będzie idealny także dla drugiej.

Szerokość pierścionka ma znaczenie

Warto zwrócić uwagę na szerokość biżuterii, którą wybieramy. Delikatne pierścionki mogą być nieco węższe, niż masywne pierścienie czy obrączki, które dla wygody warto zamawiać w większym rozmiarze. Wynika to z faktu, że szeroka biżuteria z trudnością przechodzi przez kostkę, a jeśli jest za ciasna – może powodować odparzenia u nasady palca.

Dlatego wybierając nasz Sygnet z lapis lazuli, zalecamy wybór o 1 rozmiar większy niż zwykle.

Kiedy najlepiej dokonać pomiarów?

Ponieważ pomiarom obwodu palca nie sprzyjają skrajne temperatury – w upale palce puchną, a na mrozie lekko się kurczą – warto zwrócić uwagę także na warunki pogodowe, w jakich mierzysz dłonie. Optymalny czas na wybór rozmiaru biżuterii, która będzie leżeć idealnie o każdej porze roku, to dzień o umiarkowanej temperaturze. Nie bez znaczenia jest także pora dnia. Ponieważ wieczorami nasze dłonie są nieco większe, to właśnie wtedy zaleca się wybór nowych pierścionków.

Poznaj najprostszy domowy sposób na mierzenie rozmiaru:

Zmierz palec

Pomiarów palca możesz dokonać samodzielnie. Przyda się do tego miarka krawiecka, ale równie dobrze możesz skorzystać z krótkiego sznurka, tasiemki czy wąskiego paska papieru. Swoją miarkę precyzyjnie zawiń wokół nasady palca – powinna luźno do niego przylegać, nie wrzynać się w skórę. Odczytaj wynik z miarki w mm (lub zmierz linijką sznurek) i porównaj go z wartością obwodów wewnętrznych pierścionka w tabeli. Wartość najlepiej odpowiadająca Twojemu wynikowi wskaże Twój rozmiar.

Zmierz średnicę pierścionka, który nosisz

Zmierz linijką średnice pierścionka, który posiadasz i porównaj wynik z tabelą pomiarów.

Rozmiar