Bez tytulu 1920×1350 px 500×300 px 1920×500 px 1920×700 px 1920 x 500 px 10

Jak dbać o biżuterię?

Prawidłowa pielęgnacja biżuterii to podstawa, aby długo cieszyć się ich pięknem. Nasze produkty wykonujemy z dbałością o każdy detal. Wszystkie z nich powstały z wysokojakościowej próby srebra 925, a w kolejnym procesie pokryto je 24k złotem. Czy warstwa złota na srebrze może się ścierać?

Możliwe jest wraz z upływem czasu ścieranie się warstwy złota, ponieważ biżuteria noszona na ciele cały czas ociera się o skórę i ubranie. Dlatego tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja biżuterii. Czas ścierania zależy od wielu różnych czynników i może być różny u różnych osób. Pod złotą powłoką znajduje się srebrny wyrób. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że za jakiś czas pozłacana biżuteria zmieni się w srebrną, ale oczywiście nadal będzie można ją nosić. Ścieranie się warstwy złota nie powoduje w żaden sposób uszkodzenia biżuterii. Aby zminimalizować ścieranie się warstwy złota i cieszyć się biżuterią w kolorze złota ważne jest stosowanie się do naszych porad:

  • Dbaj szczególnie o srebro pozłacane, które naturalnie ulega ścieraniu się.
  • Unikaj kontaktu biżuterii z wodą oraz środkami chemicznymi i nie pozostawiaj jej w łazience.
  • Prawidłowo przechowuj biżuterię kiedy jej nie nosisz, najlepiej w oryginalnym pudełeczku lub woreczku.
  • Nie narażaj biżuterii na uszkodzenia mechaniczne, ściągaj ją przed snem.
  • Zakładaj biżuterię jako ostatni element stylizacji, oraz ściągaj ją jako pierwszą
  • Nie narażaj biżuterii na zarysowania, obtarcia i odpryski

Jeśli po jakimś czasie Twoja biżuteria straciła dawny blask, sprawdź nasze usługi jej regeneracji i ponownego złocenia tutaj.