Bez tytulu 1920×1350 px 500×300 px 1920×500 px 1920×700 px 1920 x 500 px 9

Jak czyścić kamienie z energii?

Oczyszczanie kamieni ze złogów energetycznych jest niezwykle ważne, aby wykorzystać ich potencjał i moc wibracyjną. Kamień używany w litoterapii jest pojazdem energetycznym, który przekazuje energię.

Terapeutyczne kryształy są w stanie przechowywać ją nawet przez miliony lat, zawierając w swojej soczewce cenne informacje fizyczne i metafizyczne. Tym samym czyniąc go tak wyjątkowym.
Niezwykle wrażliwy na otoczenie kamień zachowuje emocje, myśli i uczucia osoby która go nosi, a także jej bliskiego otoczenia. Dlatego konieczne jest jego regularne oczyszczanie ze złogów energetycznych.

Gdy w ciągu dnia miały miejsce przykre wydarzenia, lub towarzyszyły nam negatywne emocje należy oczyścić kamień z energii jaką zgromadził. Pierwszym i najprostszym sposobem jest wywietrzenie pomieszczenia w którym znajduje się kryształ, lub spalenie kadzidła czy świętego drzewa (Palo Santo) w celu jego oczyszczenia. Inną metodą jest obmycie kamieni pod bieżącą wodą przez 30 sekund. Zaś najbardziej zaawansowaną procedurą jest oczyszczanie za pomocą geody ametystowej (szczotki ametystowej), jednakże musi ona spełniać odpowiednie standardy wielkości, tak by można było umieścić w niej kryształy w całości. 

Ładowanie energetyczne

Kamienie, szczególnie porowate i miękkie, łatwo opróżniają się ze swojej energii przez osoby chore lub w żałobie. Oddając swoje terapeutyczne moce mogą nawet zmienić lub stracić kolor. 

Słońce to najprostsza metoda ładująca wyjałowione ze swej energii kryształy. Należy wystawić je na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, by prędko odzyskały swoje lecznicze właściwości.

Kamienie energetyzujące w słońcu to cytryn, rubin, spinel, bursztyn czy piryt, natomiast ametyst, fluoryt i akwamaryn nie wspierają ekspozycji na słońce i w ich przypadku należy użyć innej metody ładującej, jak na przykład druza, w której umieszcza się kamienie na noc, ładując je energią księżyca. Niezwykle wyjątkowym jest kryształ górski, który znany jest ze swoich oczyszczających właściwości. Ulega procesowi samooczyszczania i nie potrzebuje być dodatkowo ładowany energetycznie, dlatego też nazywa się go “królem kryształów”.

Jak nosić i przechowywać kamienie?

Bezpośredni kontakt kryształów ze skórą to niezawodna i najbardziej rekomendowana terapeutyczna metoda. Trzymanie kamienia w dłoni lub użycie go jako biżuterii i noszenie ze sobą w ciągu dnia pomaga pozbyć się negatywnej energii oraz przyspiesza procesy odbudowy energetycznej. Można także używać kamieni w trakcie sesji medytacyjnej, zakładając je na siebie, lub przykładać wyłącznie do określonych części ciała, które wykazują skłonności chorobowe i wymagają litoterapii.

Kryształy przechowujemy w bawełnianej lub jedwabnej ściereczce, w suchym i bezpiecznym miejscu. Należy unikać wstrząsów kamieniami, zarówno fizycznych – wywołanych mechanicznie, jak i termicznych (skoki temperatur). Kruchy z natury kryształ może ulec uszkodzeniu i pęknąć, tym samym tracąc swoje lecznicze właściwości.